Útok na zdravý rozum

Autor: Róbert Dratva | 18.2.2019 o 22:05 | (upravené 19.2.2019 o 21:37) Karma článku: 2,44 | Prečítané:  1010x

"Netrápi" ma ani tak dopravná zápcha v Bratislave, ale skôr zápcha v  kortexe centrálnej nervovej sústavy niektorých spoluobčanov v zelenom. 

Dnes ráno som sa podobne ako mnohí iní obyvatelia Bratislavy a jej okolia vybral do práce aspoň o trochu skôr, aby som zvyšil % pravdepodobnosti dojazdu do  práce načas. Ako som sa posúval v kolóne,, mal som možnosť po ceste si prezrieť pár  bilbordov kandidáta na prezidenta, obľúbujúceho zelená tričká. Slogany cca v zmysle "Ja vás ochránim pred migrantmi" a "Slovenky sú pekné, netreba nám cudzinky" útočia na zdravý rozum bežných občanov. Zhodou okolnosti som sa dnes dostal aj  k článku v Guardiane, v ktorom novinár  Shaun Walker mapuje "kariéru" Kotlebu.  V podstate konštatuje, že Kotleba a jeho strana prezentujú názory a ideály blízke fašizmu, antisemitizmu, rasizmu. O.i. som sa pozastavil nad istou tézou jeho strany, že ženy nemajú mať právo na abortus, pretože spoločnosť potrebuje slovenské deti. Zase jeden z tých, ktorý chce rozhodovať o ženách za ne. 

Naivná časť môjho  ja sa len čuduje, kde leží prachom zapadnutý podnet Čižnára na zrušenie ĽSNS ? Ako je možné, že fašizmus podporujúca strana stále existuje ?. Nie migranti, ale ĽSNS predstavuje  hrozbu pre demokratické Slovensko, ktoré chce byť v srdci Európy. Štatistické prieskumy u  kandidátov  na prezidenta Kotlebu  a Harabína nasvedčujú tomu, že približne 20% voličov verí alternatívnym konšpiračným médiám a vlastne nie sú schopní kriticky uvažovať. Ľudia neschopní utvoriť si vlastný názor, majúci strach zo slobody, zodpovednosti, ktorí sa preto ako ovce odovzdali vodcovi. A  pánovi Putinovi  a jeho zamestnancom z Petrohradu môžeme len "zagratulovať" k dobre vykonanej  práci na poli konšpirácií. 

Ďalšia časť môjho ja sa snaží pochopiť, ako niekto môže veriť v ideály doktríny, ktorá má na svedomí nevyčíslitelné  a nepochopiteľné utrpenie nielen 6 miliónov ľudí (Židov), ale aj ďalších, ktorých nacizmus  skántril. Dokázali by títo ľudia pustiť plyn do komory, v ktorej sa tiesnia malé deti, ženy, či starí ľudia len preto, lebo sú nie bieli ? 

Cynická časť môjho ja neprišla na nič svetoborné, len konštatuje, že pomocnú ruku Kotlebovi podávajú aj poslanci, ktorí sabotovali voľbu kandidátov na ústavných sudcov. Hm, inak dokonalý morálny úpadok podnájomníka u Bašternáka, ktorý sa je ochotný v túžbe po moci a funkcii spojiť aj s pravicovým peklom. Btw., moja obľúbená karikatúra Shootyho je tá, na ktorej dotyčný podnájomník na X-rayi nemá chrbticu. 

Ďalší kandidát na prezidenta, p. Šefčovič sa vyjadril, že u Bašternáka by nebýval. Ako môže "fungovať" spojenie špičkového diplomata a SMER-u, ktorý má už dávno pokazený kompas, ak mu vôbec niekedy fungoval, sa presvedčil na vlastnej koži pri Globálnom kompakte už minister Lajčák. 

Moje minulé ja si pamätá časy, keď malo 18 rokov. S kamošmi sme boli  v meste, na krku som mal hipisácky "pís" a chalani idúci po pešej na skejtoch nás varovali "Bacha, za nami sú náckovia".  Pís som šuchol pod tričko  a stal za zo mňa  civilista. Kožkohlavci vo svorke vyrazili na lov. Veď v jednote je sila, osamote inak sklopený pohľad do zeme. Ak nájdu Cigána (ich výraz), super. Ak nie, na rane je hipík, či skejťák. Ak ani takého nestretnú, dostane ranu gymnazista. Do niekoho si predsa musia udrieť. A tak sme ako gymnazisti museli mať pri imatrikulačnom večierku vlastnú SBS. 

Brat bol zase raz s partiou z bilingválneho gympla večer na nejaké to pivko. V parte boli aj dievčatá.  Normálne baby, gymnazistky. Keď v parku náhle zaduneli kanady, od úderov a kopancov ich neuchránilo ani to, že to boli slušné a biele dievčatá. Zvery a tupé mozgy zároveň  si potrebovali udrieť, kopnúť. Žiaľ, v inom meste a v inom prípade aj pichnúť ostrým nožom. 

Človek, ktorý dokáže mobilizovať a svojou prítomnosťou v parlamente  čiastočne legitimizovať extrémnu pravicu, je pre demokraciu na Slovensku omnoho nebezpečnejší, než nejaká tá stovka utečencov, či migrantov, ktorí sú radi, že majú konečne kde v pokoji  spať, a ktorí si chcú prácou zarobiť na kôrku chleba. 

Ďalšia časť môjho sa cíti niekedy ako jašter. Áno, možno som jašter, ktorý pripravuje inváziu liberálnej demokracie na Slovensko a platí má Soroš. Nie ten z USA, ale ten z Cerebrusu. Moje "rozpoltené ja" sa už na záver len zasmejú nad výrokom istého psychiatra, ktorý skonštatoval, že šialenstvo je prirodzená reakcia na svet. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Klasické Kollárove nedorozumenie

Ako sa počas lockdownu nejaká misska ocitla v limuzíne predsedu parlamentu?


Už ste čítali?