Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Big Brother is watching (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Last

After reading your "manifesto" you have just moved yourself and your cronies to last position on my ballot paper. Typical aloof "liberal" comments about silent majority.
 
Hodnoť

V nadpise mas

3 chyby.
 

:)

and I am pretty sure that in the text there are plenty more :)
 
Hodnoť

 

"Mr. Sulík showed us how to kill the right-oriented goverment." - Oh, of course.

In acacemic world, we call this BS "big lie". It was used by Dolfie, also called Hitler and also Goebbels, who wrote: "“If you tell a lie big enough and keep repeating it, people will eventually come to believe it."

The author of this blog suffers from insufficient knowledge about parliamentary democracy. If he was not so poorly educated, he would know that the "right-oriented" government was killed in the subsequent election by none other, but the voters. They chose to hand the parliamentary majority to commies led by Fico and his melody boys.

Oh, and not to forget - the collapse of the government in that time was caused by a certain hysterical liar, who had threatened to push for the vote twice before, for silly reasons. Later on she somehow managed to connect two completely unrelated questions into one vote, just to trap the political party, which was in previous months constantly shagged into its arse by its apparent "coalition partners". The best example was the referendum, which could have solved many issues our state suffers from until today.

But no. Some people still worship the liars. So does the author, while he himself spreads a massive, 1000 times repeated lie.

Koho bude pán ako štátny zamestnanec platený aj z mojich daní voliť? Len aby sme vedeli, za koho vlastne tak horí. Len dúfam, že za "liberálov" nepovažuje boľševikov z PS-Spolu, ktorí majú v programe celú plejádu spôsobov prerozdeľovania a zdaňovania, čo je pre červených charakteristické.

Angličtina na ešte horšej úrovni, ako tá moja. A pointa? Je kdesi určite skrytá, ale zatiaľ som neprišiel na to, kde.
 

 

Presne tak, PS nie sú liberáli, to je ľavica.
I agree, PS/Spolu are not liberals, they are leftists and they have nothing in common with liberals https://www.youtube.com/watch?...
 

And this is just exactly how ...

the propaganda works. To use some well known names as of e.g. Goebbels and than put some very subjective points of view.
The case of Mr. Sulik was after the level of my English the last important issue here. Regarding my English, I have never claimed I am expert in English and I am well aware of the fact that on the Earth there are some millions of people who have much more better English than me. It was not my intention to write an article for New York Times and in fact, I even did not read it after finishing. More important here is the content. Anyway, I like your English, that is to say.
The last thing to mention, it is easy to write comments hidden behind nickname, really honest way.
Generally, I am used to the fact that from the "other side" there is usually no constructive feed-
back.
 

Yesterday we were,and today we are!

This is the will of the goddes among the sons of goddes; what is your
will,oh sons of the monkeys?
Kahlil Gibran
 

 

"...and than put some very subjective points of view." - typed the person who came out with presenting his own subjective points of view as solid facts in the very first place? Rather ironic, don't you think?

You completely missed my point. What I used was an example of utter demagogy, which the author presented in his very own article. I used an example, which is infamous, but true - and you cannot do anything about it, nor deny its validity and historical relevance.

"The case of Mr. Sulik was after the level of my English the last important issue here." - the fact that our state pays money to people who are supposed to be involved in international relations and those people do not have a sufficient command of English is what still amazes me. I guess I shall not be surprised, considering the state of affairs in our land, right? This is why I poked at it. You shall not take it personally - since I do not know you in person. See the lower part of this reaction.

Also - I never claimed you pretended to be an expert, or did I? Since I did not, why the sudden need to explain those matters to me?

The last thing I will mention - I am NOT a public figure, unlike you are. YOU are paid from state's (my) money, YOU a re supposed to be prone to criticism, especially in cases, when you present your political views. And, as a public figure employed by the state in a "higher" position of its hierarchy I expect certain qualities and skills. Because as a citizen I should have high expectations. This is what most of Slovakian citizens do not possess.

P.S.: I tend to agree with most parts of your article. I do not agree with the demagogy presented in it. And with you saying A, but not mentioning B - the whole thing sounds like an attempt to discourage voters from giving their vote to certain rightist party (SAS), giving it to certain someone instead. I wonder what that party of yours is, since PS-Spolu is *not* liberal and the same applies to Za Ľudí.

P.P.S.: Môžeme aj takto - ja s tým problém nemám a moji klienti oceňujú moju kostrbatú angličtinu aj bez ohľadu na to, čo napíšem na nejakých diskusiách SME.
 

najpovolanejší

vyjadriť sa k tomu, ako to skutočne bolo s pádom vlády toho času, by vedeli povedať tí, ktorí boli do toho zainteresovaní osobne, teda konkrétni politici. Zrejme by to bola stále živá debata. Zjednodušene, pán Sulík odmietol podporiť Euroval, pani Radičová hlasovanie o podpore Eurovalu spojila s hlasovaním o dôvere vlády a výsledok bol ten, že vláda padla. Či to bol zodpovedný postoj p. Sulíka ? Na to sú rôzne názory. Ak máte svoj názor na danú situáciu, je zbytočné z mojej strany na to ďalej reagovať, lebo ho aj tak nezmeníte. Iný názor v takom prípade označíte za demagógiu. Veď v konečnom dôsledku sa v danej veci nezhodli čelní politickí predstavitelia. Kto si môže teda robiť nárok na to, čo je jedná jediná objektívna pravda ? Ja mám svoju subjektívnu pravdu, Vy máte tú svoju.
Na svoje stanovisko mal p. Sulík určite svoje dôvody, o ktorých by bol pre neho partnerom na diskusiu, povedzme, pán Mikloš, či pani Radičová.

Evidentne je však táto téma pre SaS a jej priaznivcov stále citlivá. Osobne so SaS nemám problém, v podstate je to pre mňa strana, ktorá ma už vyslovene veľmi nezaujíma. Podľa agentúry AKO sú jej preferencie za november 2019 na úrovni 6,30%. O tom, aká je situácia v tejto strane, vedia najlepšie tí, ktorí v nej pôsobili, či skôr ostali pôsobiť.

Ostatne v blogu je SaS v porovnaní s inými stranami venovaná krátka zmienka. Zámerom blogu bolo poukázať na to, že je potrebné, aby všetky strany, ktoré sú jednoznačne za našu orientáciu na Európsku úniu a NATO, v prípade úspechu vo voľbách vládli zodpovedne. Pritom A to v súlade so zákonmi a s morálkou, pretože zákony nemusia byť vždy nastavené optimálne. Dôvera v istom spektre voličov sa získava ťažko a ľahko ju je možné stratiť. O tom vie svoje aj SaS, veď v minulosti táto strana mala vyššie preferencie. Na druhej strane, aj aktuálna vláda vykonala dobrú prácu vo viacerých oblastiach. Som presvedčený, že možno s výnimkou tej jednej, sa v každej strane a v jej členskej základni nájdu čestní a poctiví ľudia.

Zároveň akceptujem námietku k mojej zmienke k libelárno - demokratickým stranám. Ale z trochu iného dôvodu, než aký je tam naznačený. V súlade s tým bude blog upravený. Point taken.

Na záver - bez ohľadu na to, kde profesionálne pôsobím, alebo kde som pôsobil, nikdy som nebol na žiadnu stoličku prilepený. Svoju aktuálnu prácu mám rád. Robím ju najlepšie, ako viem. A hoci je moja znalosť anglického jazyka na dostatočne potrebnej úrovni pre plnenie úloh, ktoré sú s mojou pozíciou spojené, som zástanca celoživotného vzdelávania. A to nielen v oblasti cudzích jazykov. Vždy je možné sa zlepšovať.

PS: Koho zaujíma to, ako to s p. Sulíkom a pádom vlády p. Radičovej "objektívne" bolo, môže si dané informácie vyhľadať na internete a utvoriť si názor sám. Good luck.
 

oprava

najpovolanejší vyjadriť sa k tomu, ako to skutočne bolo s pádom vlády toho času, sú tí, ktorí boli do toho zainteresovaní osobne, teda konkrétni politici.
 

ospravedlňujem

sa za prípadne preklepy a gramatické chyby aj v slovenskej verzii, v malom okne editoru som ich pri dĺžke textu prehliadol.
 


Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 1 764
 2. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 358
 3. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 311
 4. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 258
 5. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 251
 6. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 216
 7. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 209
 8. Denis Kinski: Andrej Hryc: Zaujímavá osobnosť, všestranný herec ... 208
 9. Věra Tepličková: Keď ku svojej hodnote potrebuješ krúžky 207
 10. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 201

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
 2. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 3. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 4. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 5. Jozef Kovalík: Sám
 6. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 7. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 8. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 9. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 10. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ


Už ste čítali?